Select & Collect

Vähendage puudujääke, suurendage kontrolli

Kõik jaemüüjad on hädas kaubakadude ja puudujääkidest tuleneva tulu kahanemisega. Keskmine puudujääk jaekaubanduses on umbes 2% müügist (National Retail Federation). Summeeritult oli see maailma jaemüüjatel kokku kuni $123 miljardit aastal 2015.

Vargustest tekkinud puudujääk, on alati üks kiireloomulisematest küsimustest, mis kaupmehel lahendada tuleb. Sisemised e. oma töötajate vargused ja klientide poevargused annavad summeerituna kokku 77% kõikidest puudujääkidest.

Enim varastatavad tooted on väiksed, aga suhteliselt kallihinnalised tooted: žiletid, tubakas, käsimüügi ravimid, kondoomid, rasedustestid, patareid, mobiilitarvikud, ja kosmeetika – tooted, mida on lihtne varjatult taskusse pista ja hiljem edasi müüa.

Puudujäägi temaatika on lähedalt seotud varude kontrolliga. Inventuur, pisteline kontroll ja varude täiendamine vajab palju ressurssi. Ressurssi, mida võiks kasutada efektiivselt, muudeks kauplustele vajalikeks toiminguteks.

Kuidas see töötab

Select & Collect lahendusega muutub puudujääkide kõrvaldamisega samaaegselt tõhusamaks ka varude planeerimine. Select & Collect hoiab tooteid turvaliselt kaubaväljastusautomaadis, mis on paigaldatud tavaliselt kaupluse välisukse lähedusse. Klient saab kaupluses valida tootekaardi või puuteekraanilt toote, saadud piletiga tuleb minna kassasse, tasuda toote eest.  Väljudes on võimalik mugavalt ostutšeki alusel automaadist oma toode kätte saada.

flowchart-select-and-collect

 

Kõrvaldatud puudujäägid, kasumlikum äritegevus

StrongPoint’i Vensafe Select & Collect lahendus hinnaliste väikesemõõtmeliste toodete jaoks, mis vähendab puudujääke ja optimeerib kaubakäsitlust. Tooted ei ole paigutatud müügisaali vaid neid hoitakse turvalises Vensafe kaubaväljastusautomaadis. Selline lahendus vähendab kõiki puudujääke, mida tekitavad nii klientide kui ka oma töötajate poolsed vargused.

Vensafega ei pea personal tooteid mitmeid kordi ümber paigutama, Vensafe kaubaväljastusautomaadiga on vaja vaid varusid aeg-ajalt täiendada. Lahendus tõhustab juhtimist ja kontrolli, mugavust suurendab paindlik aruandlus, mis annab operatiivselt informatsiooni kaubavarude kohta.

Loe edasi

Select & Collect tooted 3 tooted

Vensafe kaubaväljastusautomaat

Vensafe kaubaväljastusautomaat võimaldab käsitleda erineva suurusega ja kujuga tooteid ning pakkuda klientidele laia tootevalikut. Kaupmees saab kohandada tootevaliku vastavalt kaupluse…

Vensafe puutetundlik ekraan

Puutetundlik ekraan teeb otsitava toote leidmise sinu kliendile väga lihtsaks. Tooteid võib paigutada kategooriatesse või kuvada kogu kaubavalikut pealehel. Ekraane…

Vensafe tootekaardid

Tootekaarte kasutatakse lisaks puutetundlikele monitoride. Tootekaardid paigutatakse müügisaali, asendades väikeste hinnaliste toodete väljapanekut. Neid on võimalik asetada ka kassaalale. Kliendid…

Seotud postitused